unesco

Temeljna značilnost Unescovega programa:
Teme Unesco programa so sestavni del pouka ter načina življenja in dela v šoli in izven nje.

UNESCO:
1. Vgrajevanje Unescovega programa v redni pouk,
2. naloge in projekti,
3. dnevi vseživljenjskega učenja – dan šole,
4. ohranjanje naravne in kulturne dediščine,
5. čezmejno sodelovanje z osnovnimi šolami,
6. udeležba na shodu mladih v Slovenj Gradcu in v Ljubljani.

UNESCOV FESTIVAL V SLOVENJ GRADCU

Ljubim sonce, nebo in čas,
ki svobodni so kot jaz
in le eno si želim.
Da za srečo,

ljubezen in mir ne bo nikdar ovir…
S to Unesco himno so nas slovesno sprejeli učenci in delavci Osnovne šole Slovenj Gradec. Bilo je zjutraj, 20. oktobra tega leta. Učenci in mentorji Unesco šol Slovenije smo se odzvali povabilu na Mirovniški festival in dvodnevni tabor. Tabor na tej šoli so letos organizirali pod naslovom Zelena melodija, saj je letos mednarodno leto gozdov. Našo šolo smo zastopale učenki Vanessa Hvalec in Špela Bajec ter mentorica Tanja Kolarič. V delavnicah, ki so potekale na šoli sta se naši učenki ukvarjali z gozdovi in likovno ustvarjali. S glasbo, besedilom in čudovitimi posnetki sta na skupni prireditvi predstavili našo pokrajino, kraj in šolo. Seveda je bil tudi čas, v katerem sta spoznavali nove prijatelje. Ker je mesto Slovenj Gradec edino mesto v Sloveniji, ki ima naziv »mesto miru«, smo se udeležili vsakoletnega druženja na osrednjem trgu in si ogledali festival miru.
Bilo je prijetno, poučno in domov smo ponesli veliko novih spoznanj. Naši učenki pa se bosta še dolgo spominjali druženja in bivanja pri prijateljih.
Mentorica: Tanja Kolarič