Menu

Videokonferenca pri pouku nemščine

Videokonference pri pouku nemščine na OŠ Apače

Pri pouku nemščine imamo v okviru eTwinning projektov priložnost, da se preko videokonferenc srečujemo z vrstniki širom Evrope.

Na evropski dan jezikov smo, prav tako v okviru eTwinninga, izvedli videokonferenco na temo Kulturna raznolikost Evrope. Sodelovali smo učenci 8. in 9. razreda OŠ Apače, dijaki Städtische Realschule Suden iz Nemčije ter gimnazijci iz Agrie Volosa iz Grčije.

Nemški dijaki so nam predstavili pokrajino Saarland, njihovo narečje ter jezik mladih v Nemčiji. Ob predstavitvi njihovega jezika so naši učenci ugotavljali, da tudi sami uporabljajo nekatere izmed predstavljenih izrazov v nemščini. Grški dijaki so predstavili svoj kraj, svojo šolo in grško abecedo. Mi pa smo našim vrstnikom iz Nemčije in Grčije s pomočjo računalniške predstavitve na kratko predstavili Slovenijo, našo občino, naš jezik, nekaj osnovnih fraz v slovenščini in kitico Pavčkove pesmi Drobtinice, ki smo jo prevedli tudi v nemščino. Na koncu smo še povedali nekaj o tipičnih slovenskih jedeh.

Po predstavitvah so lahko udeleženci videokonference tudi vprašali, kar koli jih je zanimalo.

back to top

Hitri kontakt

Telefon-tajništvo  02 5698116
- ravnateljica 02 5698117
- pomočnik   02 5642296
- kuhinja 02 5642291
Telefon –podružnica: 02 5698100