Menu

INTERESNA DEJAVNOST VRTNARČKI

INTERESNA DEJAVNOST VRTNARČKI

VRTNARCKI

V preteklem šolskem letu se je na OŠ Apače začela izvajati interesna dejavnost Vrtnarčki. Z otroci smo vsak teden vrtnarili, spoznavali zdravilne rastline, ustvarjali in poskušali nove stvari. Namen dejavnosti je, da se otroci naučijo, kako si sami pridelamo hrano. V zimskih mesecih smo šivali sivkine blazinice, spoznali semena in različno zelenjavo, izdelali milo, spoznali orodja na vrtu in različne načine vrtnarjenja. V februarju pa smo začeli z vzgojo sadik, za katere so otroci skrbno skrbeli. V toplejših dneh smo pričeli z urejanjem zeliščnega vrta. V aprilu smo dobili dve novi visoki gredi, ki smo jih z otroci napolnili in na gredi posadili sadike, ki so bujno rastle v učilnici. Kaj vse smo pridelali? Nekaj sadik pora in gomoljne zelene, paradižnik, paprike, jajčevce, solato, kolerabico, redkvico in seveda jagode. V mesecu maju je vrt dobil tudi nov tri prekatni kompostnik.

back to top

Hitri kontakt

Telefon-tajništvo  02 5698116
- ravnateljica 02 5698117
- pomočnik   02 5642296
- kuhinja 02 5642291
Telefon –podružnica: 02 5698100