Menu

Ogled predstave Die rote Zora v Gradcu

V sredo, 12. 6. 2019, si je skupina učencev v mladinskem gledališču Next Liberty v Gradcu ogledala predstavo DIE ROTE ZORA.

Gledališka predstava temelji na romanu Kurta Helda iz leta 1941 in je še danes priljubljen mladinski roman.

Zgodba nas je popeljala v hrvaško obalno mestece Senj, kjer se skupina brezdomskih otrok pod vodstvom rdečelase Zore zbere v uskoško tolpo. Živijo v zapuščenem gradu in se preživljajo s krajo. Vsak dan znova se borijo za preživetje, proti preganjanju in pomanjkanju. Ta boj jih združuje in povezuje. Meščani mesta Senj z revnimi otroki delajo kot z izobčenci, zato jim Zorina banda pogosto pošteno zagode. Iz stiske otroci postanejo kriminalci, vendar se v lastni skupini strogo držijo svojih zapovedi. Njihova najvišja vrednota je solidarnost. Edini, ki je na njihovi strani, je ribič Goran. Ker jim v stiski pomaga, mu kasneje tudi otroci pomagajo v boju proti premočnem ribolovskem podjetju.

Temeljne vrednote, ki jim sledi predstava, so humanost, pravičnost in prijateljstvo.

rote zora

back to top

Hitri kontakt

Telefon-tajništvo  02 5698116
- ravnateljica 02 5698117
- pomočnik   02 5642296
- kuhinja 02 5642291
Telefon –podružnica: 02 5698100