Menu

EKSKURZIJA NA GRAD RIEGERSBURG

Od leta 2006 na OŠ Apače v okviru učne snovi Mittelalter za učence 8. razredov organiziramo strokovno ekskurzijo na srednjeveški grad Riegersburg v Avstriji. Tako jim omogočimo učenje in pridobivanje novega znanja izven učilnice, v avtentičnem jezikovnem okolju, in jim omogočamo, da razvijejo medkulturne zmožnosti. Ob spodbudi učitelja oblikujejo vrednote in stališča do tuje in lastne kulture.
2. aprila 2019 smo se odpravili na srednjeveški grad Riegersburg ki po mnenju mnogih velja za enega bolj zanimivih v avstrijski deželi Štajerski. Do gradu na vulkanski skali smo se odpravili peš in uživali v čudovitem razgledu. Ogledali smo si notranjost gradu z muzejem in izvedeli veliko zanimivega, kar smo zapisali tudi na učne liste. Grad Riegersburg se v listinah prvič omenja 1138. Njegova natančna starost je skrivnost. Skozi stoletja so ga dograjevali in povečevali, današnjo podobo pa je dobil v sredini 17. stol. Zahvala gre baronesi Katharini von Galler, imenovani tudi baronesa Gallerin, ki je bila odločna in samozavestna ženska, kar ni bila ravno značilnost žensk tistega časa. V času turških vpadov je grad služil kot utrdba za prebivalstvo in ga Turki nikoli niso zavzeli. Od leta 1822 pa je mogočna grajska stavba v lasti družine Liechtenstein. Zelo nas je pritegnila tudi razstava o čarovništvu. Videli smo lik ženske, ki je bila obsojena, ker so ji sredi zime zacvetele vrtnice, na zanimiv način pa je predstavljeno tudi življenje na gradu.
Ekskurzija je bila zelo poučna in nam bo ostala v lepem spominu

back to top

Hitri kontakt

Telefon-tajništvo  02 5698116
- ravnateljica 02 5698117
- pomočnik   02 5642296
- kuhinja 02 5642291
Telefon –podružnica: 02 5698100