Menu

ZLATO PRIZNANJE NA DRŽAVNEM CANKARJEVEM TEKMOVANJU

ZLATO PRIZNANJE NA DRŽAVNEM CANKARJEVEM TEKMOVANJU

Za nami je zelo uspešen zaključek tekmovanja iz znanja materinščine. Potem ko smo na OŠ Apače skrbno izpeljali organizacijo regijskega Cankarjevega tekmovanja (23. 1. 2019), na katerem so kar tri učenke, dve devetošolki (Vanesa Kovač in Ana Mari Kardinar) in ena osmošolka (Živa Rakovec), dosegle SREBRNO priznanje, smo stiskali pesti za Živo Rakovec, učenko osmega razreda, ki se je kot ena izmed samo treh pomurskih osmošolcev (skupaj je tekmovalo 35 osmošolcev iz Pomurja) uvrstila na državno Cankarjevo tekmovanje iz znanja materinščine, ki je potekalo v soboto, 3. marca 2019, na OŠ Ljudski vrt Ptuj.

V kategoriji osmih razredov je tekmovalo 74 osmošolcev. Naša Živa je s svojim poglobljenim razmišljanjem in interpretacijo književnih besedil (avtobiografskih črtic »Moje Življenje« velikega pisatelja Ivana Cankarja in sodobnega mladinskega socialno-psihološkega romana »Kit na plaži« Vinka Möderndorferja) več kot uspešno zastopala barve naše šole, saj se ji je uspelo uvrstiti med 22 najboljših v državi, kar je izjemen dosežek (v Pomurju sta zlato priznanje osvojila samo dva osmošolca), za katerega bo na zaključni prireditvi prejela najvišjo lovoriko – ZLATO Cankarjevo priznanje.

Za ta izjemen uspeh Živi iz srca čestitamo!

back to top

Hitri kontakt

Telefon-tajništvo  02 5698116
- ravnateljica 02 5698117
- pomočnik   02 5642296
- kuhinja 02 5642291
Telefon –podružnica: 02 5698100