Menu

MIZS       ZRSS      ESS    POGUM

 Erasmus

 

 

V četrtek, 17. 1. 2019, smo si učenci od 4. do 9. razreda v okviru kulturnega dne ogledali predstavo Platnomer (povest konja). Tokrat se nismo odpravili v SNG Maribor, ampak nas je pot vodila v Gledališče Park v Mursko Soboto. Glavni lik predstave je konj – Platnomer. Njegovo življenjsko zgodbo je ruski pisatelj Lev Nikolajevič Tolstoj pisal več desetletij. Konja, ki je dobil ime zaradi širokega, dolgega koraka, ljudje kljub plemenitemu poreklu ne marajo, ker je napačno lisast, zato postane za človeško okolico manjvreden, postane stvar, izločijo ga iz družbe. V predstavi se prepletajo elementi dramske igre, cirkuški elementi in pevski vložki v ruščini. Glavne like predstavljajo igralci, in sicer Ravil in Nataša Sultanova, ki sta diplomirala na slavni moskovski Državni akademiji za cirkuško umetnost. V ozadju je glasbenik, ki glasbeno spremljavo izvaja v živo. Predstava me ni pustila ravnodušne. Tudi ljudi včasih izločimo iz družbe zaradi njihove drugačnosti, kar zagotovo ni prav.
Zapisala: Ana Mari, 9. r.

back to top